Pomoc Ukrainie – ZEBRALIŚMY DLA DZIECI NA UKRAINIE 920 euro. BÓG ZAPŁAĆ ZA SERCE!

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – 24 LUTY 2023, godz. 19.00, MOYNALVEY
22 grudnia 2022

Zbiórka na Ukrainę, pomoc dla dzieci niewidomyh lub niedowidzących w Starym Skałacie.

W niedziele miesiąca stycznia będziemy kwestować na rzecz pomocy ukraińskim dzieciom.

Ośrodek jest prowadzony przez polskie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Drogi Księże Januszu, Drodzy Parafianie
   Piszemy do Was z Ukrainy – kraju, który przeżywa „ciemną noc wojny”(cyt. za papieżem Franciszkiem). Należymy do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które powstało ponad sto lat temu w Polsce, z główną siedzibą w Laskach koło Warszawy. Naszym zadaniem jest służba niewidomym na duszy i na ciele, dlatego prowadzimy ośrodki szkolno-wychowawcze  w Polsce, Afryce oraz Indiach, natomiast w Ukrainie znajdują się dwa nasze domy – w Żytomierzu oraz w Starym Skałacie.
   W  Starym Skałacie, z którego kierujemy do Was ten list, jesteśmy już od ponad trzydziestu lat, a od dziesięciu prowadzimy Centrum Wczesnego Wspomagania dla dzieci niewidomych i słabowidzących, które, oprócz braku wzroku, cierpią na dodatkowe choroby. Raz w miesiącu przyjeżdżają do nas rodziny z dziećmi, aby poprzez dwutygodniowy turnus rehabilitacji rozpoznać ich mocne strony oraz usprawniać je w tym, co wymaga systematycznych ćwiczeń. Dzieci mogą skorzystać z zajęć z rehabilitacji wzroku, masażu i rehabilitacji ruchowej, orientacji w przestrzeni, rytmiki, a także z pomocy psychologa. Rodzice często powracają do nas kilka razy w roku, polecają nas innym rodzinom i nazywają nasze Centrum po prostu domem.
   Od dnia wybuchu wojny, nasz dom był miejscem schronienia dla wielu naszych niewidomych dzieci i ich rodzin. Żyliśmy razem dzień za dniem przez pół roku, prosząc Boga o dar pokoju. Nasz dom ciągle pozostaje otwarty na uchodźców – trwająca wojna, zima i problemy z dostawą energii mogą sprowadzić do nas kolejne rodziny, na co jesteśmy zawsze gotowe. Jeżeli Państwo mają możliwość nas wesprzeć ofiarą – będziemy ogromnie wdzięczne, ale najważniejsza jest dla nas Państwa modlitwa i o nią serdecznie prosimy.
   Ufamy, że już niedługo będziemy się cieszyć pokojem, Ukrainą, w której nie słychać spadających rakiet, krzyku ofiar i ich bólu, ale śmiech naszych dzieci. Pozdrawiamy serdecznie Księdza Proboszcza oraz Was kochanie Parafianie,  prosimy o modlitwę i obiecujemy pamięć o Was przed Bogiem.
Niech Dziecię Jezus błogosławi i obdarza Was pokojem. W myślach dzielimy się z Wami opłatkiem i trwamy z Wami przy żłóbku, który szczególnie teraz, w Ukrainie, jest znakiem pamięci Boga o człowieku, Jego miłości, która daje Siebie w Synu i obdarza świat swoim światłem i pokojem. Życzymy Wam radosnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
Z wdzięcznością, w imieniu swoim, naszych niewidomych dzieci oraz uchodźców:
Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża ze Starego Skałatu w Ukrainie: s.Maria, s.Julia i s,Hanna
Więcej o nas mogą Państwo przeczytać na stronie www.triuno.pl
Stary Skałat, 20 grudnia 2022
Ukraina